Парастос учесницима битке код Србобрана

У среду, 3. априла 2024. године, у храму Богојављења Господњег у Србобрану, Литургију пређеосвећених Дарова служио је протонамесник Горан Ранисављевић, парох србобрански. После Литургије пређеосвећених Дарова служен је помен учесницима у борби за Српску Војводину, вођеној пре 175 година, а нарочито за војнике пале у одбрани Србобрана и за пострадали народ после пада Србобрана 3. априла 1849. године. У обраћању после богослужења, отац Горан Ранисављевић је истакао значај молитвеног сећања на пострадале за веру православну, нарочито на претке који никада нису освајали туђе него су увек бранили своје прагове, слободу и веру. Отац Горан је захвалио г. Сави Стамболићу, из суботичког удружења „Арсеније Чарнојевићˮ на труду у неговању сећања на страдање Србобранаца у Суботици 1849. године. После свете Литургије и помена г. Данијел Кулачин, председник Центра за развој Шајкашке, даровао је парохијској библиотеци књиге које су објављене у издању поменутог Центра.