Литургијско сабрање у храму Светог Нектарија Егинског у Суботици

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, од прве недеље овогодишњег Часног поста, отпочело је служење свете Литургије недељом и празницима у храму Светог Нектарија Егинског у суботичком насељу Прозивка. У Недељу Православља, 11/24. марта 2024. године, у наведеном храму, светом Литургијом је началствовао протојереј Миодраг Шипка, архијерејски намесник новосадски први, који је својевремено, док је службовао у Суботици, иницирао и започео зидање овог светог храма. У беседи после прочитаног јеванђелског одељка, прота Миодраг је верне поучио о значају поста у животу хришћана и подсетио на победу правоверја над иконоборством, која је потврђена на данашњи празник. Прота је изразио велику радост што je изграђено још једно богослужбено место у Суботици и пожелео да се на много година верници у њему окупљају, узрастајући у врлинама и православној вери.