Свеноћно бденије и света Литургија на Палићу

У петак, 20. јануара / 2. фебруара 2024. године, у навечерје празника Преподобног Максима Исповедника, у храму Светог пророка Илије на Палићу је служено свеноћно бденије, а у наставку бденија света Литургија.

Вечерње богослужење је служио презвитер Александар Верић, парох српскомилетићки, уз саслужење ђакона Огњена Звекића из Суботице, а јутрење је служио протонамесник Милош Петровић, парох суботички. На светој Литургији је началствовао презвитер Вељко Васиљев, архијерејски намесник суботички, уз саслужење свештенства Епархије бачке. На богослужењима су појали појци храма на Палићу и члановима хора Школе црквеног појања „Свети Јован Дамаскинˮ из Новог Сада.

По отпусту свете Литургије, отац Вељко је упутио речи благодарности свима присутнима, који су – свако на свој начин, а сви заједно молитвом – допринели красоти празничног славља. Заједничарење је настављено у просторијама Црквене општине палићке, уз послужење које су припремили гостољубиви парохијани.