Епархији бачкој уручена Повеља захвалности Матице српске

У понедељак, 25. децембра 2023. године, у свечаној дворани Матице српске одржана је свечаност поводом Дана добротворâ Матице српске. На почетку свечаности поздравне речи је упутио професор др Драган Станић, председник Матице српске, који је заблагодарио свим добротворима који свесрдно помажу рад најстарије српске књижевне, културне и научне установе.

Потом су добротворима Матице српске уручене Повеље захвалности за 2023. годину. У име Епархије бачке Повељу захвалности је примио протојереј Миодраг Шипка, архијерејски намесник новосадски први.

Свечаности у Матици српској присуствовали су госпођа Маја Гојковић, потпредседница Владе Републике Србије и министар културе, и многобројни добротвори који су током 2023. године помагали рад Матице српске.