Oдржан добротворни концерт у Алекси Шантићу

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у четвртак, 21. децембра 2023. године, у просторијама Основне школе „Алекса Шантићˮ у Алекси Шантићу, одржан је добротворни концерт. На концерту су наступили Црквени хор „Свети цар Константин и царица Јеленаˮ из Сомбора,  појци храма Светог пророка Илије из Бачке Тополе, Дечји црквени хор „Венацˮ из Алексе Шантића, појци храма Свете Тројице из Алексе Шантића, Дечји црквени хор „Доброљупциˮ из Пачира и Музички састав „Евгенијаˮ из Пачира.

На крају концерта учесницима и присутнима се обратио презвитер Дарко Ивковић, парох пачирски, који је истакао да хришћани милосрђем и љубављу према ближњима сведоче Духа Светог, а да се тиме у свету пројављује Царство Божје. Приход са концерта намењен је за лечење Драгане Славковић и Емили Буцало.