Детињци у Кули

У недељу, 4/17. децембра 2023. године, на празник Светe великомученицe Варваре и Преподобног Јована Дамаскина, у храму Светог апостола и јеванђелиста Марка у Кули, свечано су прослављени Детињци.

Светом Литургијом началствовао је протонамесник Бошко Маринков, парох кулски, уз саслужење презвитера Драгољуба Мајсторовића, архијерејског намесника кулског, и ђакона Бранислава Живковића. Светој Литургији је присуствовао велики број верног народа и деце која су дошла да прославе празник. По завршеној светој Литургији, деца предшколског узраста су у храму извела кратак програм који се састојао од песама и рецитација, а који су припремили са васпитачицом Јеленом Макшом. Чланице Кола српских сестра припремиле су пригодне поклоне и послужење за сву децу.