Света Тајна јелеосвећења у Бачкој Паланци

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у суботу, 26. новембра / 9. децембра 2023. године, у Светојовановском храму у Бачкој Паланци, у наставку јутарњег богослужења служена је света Тајна јелеосвећења којом је началствовао протојереј Предраг Милутин, парох бачкопаланачки, а потом света Литургија на којој је началствовао протонамесник Новица Ракић, архијерејски намесник бачкопаланачки, уз саслужење свештенства архијерејског намесништва бачкопаланачког и ђакона Бранка Батала. После прочитаних јеванђелских зачала беседио је протонамесник Новица Ракић који је указао на значај извршене свете Тајне за телесно и душевно здравље верних. Поред свештенства, ради укрепљења и утврђења у вери, у молитви Цркве је учествовао и многобројни верни народ.