Храмовна слава у Српском Милетићу

Слава храма Светог апостола и јеванђелиста Матеја у Српском Милетићу отпочела је служењем празничног бденија, на којем је началствовао протојереј Славко Протић, парох оџачки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Бденију је присуствовао римокатолички свештеник Арпад Веребељи.

На дан празника, у среду, 16/29. новембра 2023. године, светом Литургијом је началствовао протојереј-ставрофор Миливој Мијатов, инспектор богословијâ Српске Православне Цркве, уз саслужење свештенства Епархије бачке. По заамвоној молитви извршен је трократни опход око храма, а потом чин благосиљања славских дарова. Господин Миленко Милетић, овогодишњи славски кум, предао је кумство за следећу годину господину Михајлу Пешићу. Светој Литургији су присуствовали ученици и учитељи Основне школе „Коста Стаменковићˮ из Српског Милетића.