Представљена монографија о Светониколајевском храму у Сивцу

У недељу, 26. новембра 2023. године, у Светониколајевском храму у Сивцу, служено је вечерње богослужење, којим је началствовао протојереј Петар Бикар, парох пивнички, уз саслужење презвитерâ Ђуре Родића и Николе Дувњака, пароха стапарских, и ђакона Желимира Ацана. Богослужењу су молитвено присуствовали протојереј-ставрофор Јован Милановић, ректор Богословије Светог Арсенија у Сремским Карловцима, протојереј Саво Николић, архијерејски намесник сомборски, протојереј Бојан Мијановић, архијерејски намесник пећиначки, свештенство и верни народ. За певницом је појао хор ученика Богословије Светог Арсенија у Сремским Карловцима. После отпуста, све присутне је поздравио протонамесник Даниел Кобиљски, парох сивачки.

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, после вечерњег богослужења, у дворани Дома културе у Сивцу, одржано је представљање монографије о Светониколајевском храму у Сивцу, аутора Зорана О. Перуничића. Издавач монографије је Црквена општина Сивац, а монографија је објављена поводом јубилеја сто педесет година од освећења храма. На почетку свечаности, присутнима се пригодном беседом обратио протонамесник Даниел Кобиљски, парох сивачки, који је поручио: „Дужни смо да кажемо једно велико хвала свим прецима који су својом вером сведочили Васкрслог Христа и предали нам у аманет да то чувамо и пренесемо новим покољењимаˮ. Мр Павле Орбовић, историчар, музејски саветник Града Врбаса и рецензент издања, изнео је своје виђење монографије. Госпођа Весна Башић је нагласила важност очувања архивске грађе. На крају представљања, обратио се Зоран О. Перуничић, писац монографије, који је истакао своје мотиве за писање монографије и изразио захвалност свима који су помогли у остваривању овог капиталног дела. Присутне је поздравила госпођа Вера Крсмановић Голубовић, директор Дома културе у Сивцу. У програму представљања монографије учествовао је хор ученика Богословије Светог Арсенија у Сремским Карловцима. Представљању монографије присуствовали су протојереј-ставрофор Јован Милановић, ректор Богословије Светог Арсенија у Сремским Карловцима, протојереј Саво Николић, архијерејски намесник сомборски, протојереј Бојан Мијановић, архијерејски намесник пећиначки, јеромонах Евгеније Пилиповић, игуман манастира Раковац, г. Предраг Рајић, представник Покрајинске владе, г. Дамјан Миљанић, председник Општине Кула, чланови Савета Месне заједнице Сивац, директори предузећâ и задругâ, многобројно свештенство и верни народ.