Поклоничко путовање младих из Новог Сада

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у суботу и недељу, 4. и 5. новембра 2023. године, млади из Саборног храма Светог великомученика Георгија у Новом Саду, предвођени протојерејем Велимиром Врућинићем, походили су светиње Епархије рашко-призренске и Епархије жичке.

Првог дана поклоници су молитвено присуствовали светој Литургији у манастиру Црна Река, те посетили Петрову цркву у Новом Пазару, као и манастире Ђурђеве Ступове, Сопоћане и Студеницу. У недељу су верници присуствовали светој Литургији у манастиру Жича, где су приступили светој Тајни Причешћа. Последња одредишта овог путовања били су манастири Благовештење и Никоље у Овчарско-кабларској клисури.

Ово путовање је младима пружило прилику да се боље упознају, што је допринело учвршћивању њихове заједнице. Духовно укрепљени, са великом радошћу и пуни утисака, поклоници су се вратили својим домовима у вечерњим часовима.