Храмовна слава у Ловћенцу

У уторак, 18/31. октобра 2023. године, у Ловћенцу је свечано прослављена храмовна слава – празник Светог Петра Цетињског.

Свету Литургију служио је презвитер Срђан Вукић, парох ловћеначки. На крају свете Литургије је извршен трократни опход око светог храма, са малим поменом ктиторима, приложницима, свештенослужитељима и парохијанима храма. После свете Литургије, у порти храма је уприличен пригодан програм певачких фолклорних група „Петар Петровић Његошˮ и  „Цар Душан Силниˮ .

Вечерњим богослужењем је началствовао протојереј Владислав Пајић, архијерејски намесник бечејски, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После вечерњег богослужења извршен је чин благосиљања славских дарова које су принели овогодишњи кумови – породица Страхиње и Иване Радовановић из Ловћенца. Кумство за следећу годину прихватила је госпођа Марина Страхиња из Фекетића.

Вечерњем богослужењу су присуствовали г. Марко Лазић, председник Месне заједнице Мали Иђош, као и г. Иштван Кањо, директор Основне школе „Никола Ђурковићˮ у Фекетићу.