Слава болничког параклиса у Новом Саду

У уторак, 18/31. октобра 2023. године, на празник Светог апостола и јеванђелиста Луке, параклис при Клиничком центру Војводине у Новом Саду је прославио свој престони празник.

Светом Литургијом на дан празника началствовао је протојереј Миладин Бокорац, сабрат храма Светих Кирила и Методија на Телепу, уз саслужење протојереја Бранислава Мркића, настојатеља болничке капеле, а уз молитвено учешће верног народа. После заамвоне молитве, извршен је чин благосиљања славских дарова. Кум овогодишње храмовне славе био је др Жарко Димитрић са породицом. По отпусту свете Литургије, прота Миладин је заблагодарио Господу на евхаристијском сабрању, поздравио настојатеља параклиса и верни народ и честитао им храмовну славу. Прота Миладин је изразио молитвену жељу да свети апостол и јеванђелист Лука буде свагда молитвени покровитељ параклиса, оних који у њему служе и помажу, као и свих потребитих који долазе са вером и љубављу а ради оздрављења и утехе. Прота Бранислав је срдачно отпоздравио, захвалио оцу Миладину на топлим речима, верном народу што се одазвао у великом броју, и позвао све присутне на пригодно послужење које је приређено у порти параклиса.