Поклоничко путовање верникâ из Ђурђева

У суботу, 28. октобра 2023. године, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, верници из Ђурђева, предвођени презвитером Александром Симетићем, парохом ђурђевачким, посетили су светиње Епархије браничевске.

У манастиру Тумане верници су се поклонили моштима преподобних Зосима и Јакова, те посетили испосницу у којој је молитвено тиховао преподобни Зосим, синаит из четрнаестог века. Успутна станица била је на Голубачком кеју са погледом на широки Дунав и румунску обалу. Други манастир који су верници походили био је Нимник, посвећен светом Николају Мирликијском. Благодарећи Богу, у добром расположењу и здрављу, поклоници су у вечерњим сатима завршили путовање.