Прослава преподобне мајке Параскеве у Бачкој Паланци

Евхаристијским сабрањима у Светојовановском храму и храму Покрова Пресвете Богородице у Бачкој Паланци прослављен је празник Преподобне мајке Параскеве – свете Петке. На светој Литургији у Светојовановском храму началствовао је протојереј-ставрофор Радослав Живанов, умировљени свештеник, уз саслужење протојереја Предрага Милутина и протојереја Славка Стоисављевића. После прочитане јеванђелске перикопе, отац Славко је поучио сабрани верујући народ о значају светитељке Божје коју прослављамо. У наставку свете Литургије освештани су славски дарови, које су поводом славе хришћанске заједнице при Црквеној општини бачкопаланачкој, а у част светитељке, принеле овогодишње куме Зорица Обрадов и Миладинка Радонић. Кумство за следећу годину прихватиле су Станислава Влашкалић и Нада Скопљак.

На светој Литургији у храму Покрова Пресвете Богородице началствовао је протонамесник Зоран Регодић, а саслуживао је протонамесник Новица Ракић, архијерејски намесник бачкопаланачки. Будући да је јужни параклис при овоме храму посвећен преподобној мајци Параскеви, на крају свете Литургије освештани су славски дарови принети у њену част.