Поклоничко путовање верникâ из Кисача и Степановићева

Са благословом Епископа бачког г. Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, у недељу, 22. октобра 2023. године, верници из Кисача и Степановићева, предвођени јерејем Огњеном Верићем, походили су светиње Епархије браничевске – манастире Тумане и Нимник.

Верници су присуствовали светој Литургији у манастиру Тумане, где су приступили светој Тајни Причешћа, упознали се са историјатом манастира и целивали мошти светих Зосиме и Јакова Туманских. Потом су посетили Сребрно језеро. После паузе су посетили манастир Нимник, где су топло дочекани и духовно укрепљени љубављу и трудом манастирског братства. Верници су у манастиру Нимник присуствовали молитви за здравље и поклонили се моштима свете Николине. Благодарећи Господу на свему, верници су се вратили у вечерњим часовима у Кисач и Степановићево.