Поклоничко путовање ученикâ из архијерејског намесништва бачкопаланачког

У суботу, 21. октобра 2023. године, полазници верске наставе из основних и средњих школа архијерејског намесништва бачкопаланачког, посетили су светиње Архиепископије београдско-карловачке.

Црквена општина бачкопаланачка је организовала поклоничко путовање ученикâ који су учествовали на конкурсу ликовних и литерарних радова у склопу овогодишње манифестације „Под Покровом Богородице”, ученика који су прошле године награђени у плетењу ивањских венаца, као и ученика који су награђени за успех на учешћу у Божићном квизу крајем 2022. године. Групу од четрдесет ученика предводили су ђакон Бранко Батало, као и вероучитељи архијерејског намесништва бачкопаланачког. Ученици су посетили манастир Раковицу, Храм Светог Саве, Саборни храм Светог архангела Михаила, цркву Ружицу и капелу Свете Петке на Калемегдану. Примивши благослов светиња, ученици су се духовно укрепљени вратили својим домовима.