Поклоничко путовање верникâ из Сомбора

Са благословом Епископа бачког г. Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, у суботу и недељу, 14. и 15. октобра 2023. године, верници из Сомбора, предвођени протојерејем Браниславом Шијачићем, парохoм сомборским, походили су светиње Епархије рашко-призренске и Епархије жичке – манастире: Сопоћани, Ђурђеви Ступови, Градац, Студеницу и Жичу, као и Петрову цркву у Новом Пазару.

Верници су присуствовали светој Литургији у манастиру Студеници, где су приступили светој Тајни Причешћа. Духовно утешени и укрепљени, озарени благодаћу и топлином наших светиња, благодарни свима на гостопримству и љубави, у вечерњим часовима поклоници су се вратили својим домовима.