Прослава храмовне славе у Бачу

Верни народ у Бачу започео је прославу своје храмовне славе, празника Светог апостола и јеванђелистa Јована Богослова, празничним бденијем које је служио презвитер Страхиња Николић, парох у Плавни, уз саслужење свештеникâ архијерејског намесништва бачкопаланачког.

На дан празника, у понедељак, 26. септембра / 9. октобра 2023. године, светом Литургијом началствовао је презвитер Драгољуб Мајсторовић, архијерејски намесник кулски, уз саслужење свештеникâ и ђакона Епархије бачке. По прочитаном јеванђелском зачалу, протонамесник Новица Ракић, архијерејски намесник бачкопаланачки, произнео је пригодну беседу и честитао свим житељима Бача храмовну славу.

После  заамвоне молитве је извршен опход око храма са поменом оснивачима, свештенослужитељима и парохијанима  храма, а затим је извршен чин благосиљања славских дарова.

Вечерњим богослужењем је началствовао проројереј Милан Узуров, парох бођанско-вајштански, уз саслужење свештенства Епархије бачке. По завршеном вечерњем богослужењу, пригодни програм су извели чланови хора храма Светог Јована Богослова, чланови Културно-уметничког друштва „Младостˮ и делатници Народне библиотеке „Вук Караџићˮ из Бача.