Најава: Свечаности „Под Покровом Богородицеˮ у Бачкој Паланци

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, Црквена општина у Бачкој Паланци, поводом славе храма Покрова Пресвете Богородице, организује духовне свечаности од 5. до 12. октобра 2023. године, под називом „Под Покровом Богородице”.

Свечаности ће почети у четвртак, 5. октобра 2023. године, када ће бити прослављена слава црквеног хора „Свети Јован Крститељ”.

Наставак свечаности је у недељу, 8. октобра 2023. године, када ће после свете Литургије бити одржана изложба радова са ликовног конкурса ученика бачкопаланачких основних школа на тему „Живот Пресвете Богородицеˮ, као и избор најуспешнијих радова. Истог дана протојереј-ставрофор Јован Милановић, ректор Богословије Светог Арсенија у Сремским Карловцима, одржаће предавање на тему „Богородица заступница светаˮ.

У уторак, 10. октобра 2023. године, протонамесник Игор Игњатов, парох при Световрачевском храму у Футогу, одржаће предавање на тему „Савремени хришћанин и дигитални светˮ.

Духовне свечаности биће завршене у четвртак, 12. октобра 2023. године, предавањем  протонамесника Бранислава Ђурагића, пароха при Светосавском храму у Новом Саду, на тему ,,Породица пред искушењем вршњачког насиља”.

Предавања ће бити одржана у дворани при Светојовановском храму у Бачкој Паланци, после вечерњег богослужења које почиње у 18:00 часова.

ЦРKВЕНА ОПШТИНА БАЧКА ПАЛАНКА

поводом славе храма Покрова Пресвете Богородице

организује духовне свечаности

ПОД ПОКРОВОМ БОГОРОДИЦЕ