Поклоничко путовање верникâ из Шајкаша

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, у петак и суботу, 29. и 30. септембра 2023. године, верници из Шајкаша походили су светиње Митрополије црногорско-приморске и Епархије захумско-херцеговачке.

Предвођен презвитером Младеном Јовановићем, парохом шајкашким, верни народ је посетио манастире Дајбабе, Ждребаоник, Острог, Тврдош и Саборни храм Васкрсења Христовог у Подгорици. У манастиру Острогу поклоници су молитвено присуствовали светој Литургији и молитви за здравље, а потом су се поклонили моштима светог Василија Острошког. Духовно утешени и укрепљени, озарени благодаћу и топлином наших светиња, благодарни свима на гостопримству и љубави, у вечерњим часовима поклоници су се вратили својим домовима.