Поклоничко путовање верникâ из Хоргоша

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, у суботу, 16. септембра 2023. године, верници из Хоргоша походили су светиње Епархије браничевске.

Предвођени својим свештеником, презвитером Бошком Симићем, верни народ је посетио манастире Тумане и Нимник. У манастиру Тумане, поклоници су молитвено присуствовали Светој Литургији и молитви за здравље, поклонили се моштима преподобних Зосима и Јакова, а затим су посетили и испосницу преподобног Зосима Синаита. Истог дана, у послеподневним часовима, поклоници су походили и манастир Нимник и поклонили се светињама које се налазе у овом манастиру. У вечерњим часовима поклоници су се вратили својим домовима озарени благодаћу и топлином наших светиња, благодарни монасима и монахиња на гостопримству и љубави.