Примопредаја ђаконских дужности у Жабљу

У суботу, 20. августа / 2. септембра 2023. године, у Светониколајевском храму у Жабљу, бденије је служио протонамесник Перо Анђелић, архијерејски намесник жабаљски.

После отпуста, отац Перо је прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја о разрешењу ђакона Саве Фана дужности парохијског ђакона при Светониколајевском храму у Жабљу и постављењу за парохијског ђакона при Светониколајевском храму у Каћу. Потом је архијерејски намесник жабаљски прочитао одлуку Епископа бачког о постављењу ђакона Стевана Јањина за парохијског ђакона при Светониколајевском храму у Жабљу. После прочитаних одлука, отац Перо је ђакону Сави Фану пожелео много успеха у даљем ђаконском службовању, а новорукоположеном ђакону Стевану Јањину срдачну добродошлицу. Новопостављени ђакони су заблагодарили Епископу бачком господину др Иринеју на поверењу и постављењима.