Одржано предавање у Ветернику

У суботу, 2. септембра 2023. године, у порти храма Преподобног Симеона Мироточивог, у присуству бројног верног народа, г. Петар Ђурђев, директор Историјског архива Града Новог Сада, одржао је предавање на тему „Голгота и васкрс српског народа 1914 – 1918. годинеˮ.

Пред почетак предавања сабране је поздравио протонамесник Лазар Мајсторовић, парох ветернички, који је представио госта треће по реду духовне вечери коју је уприличила Црквена општина ветерничка.

Предавањем г. Петра Ђурђева су настављене свечаности у сусрет освећењу храма Преподобног Симеона Мироточивог у Ветернику. Следеће духовно сабрање биће одржано у четвртак, 7. септембра 2023. године, када ће у порти Светосимеоновског храма бити одржан концерт Фолклорног ансамбла „Вилаˮ и Српског културно-уметничког друштва „Железничарˮ из Новог Сада.