Поклоничко путовање верникâ из Товаришева

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, верници из Товаришева, предвођени јерејем Јованом Вачиком, парохом товаришким, посетили су у уторак, 29. августа 2023. године, светиње Епархије жичке.

Прва светиња коју су верници посетили је храм посвећен Светом Сави у Вранешима, одакле су отишли у Врњачку Бању и посетили храм посвећен Живоносном Источнику. После Врњачке Бање, верници су посетили манастир Љубостињу,  један од најлепших примера моравске школе архитектуре, где су се поклонили светињама манастира. Из манастира Љубостиње су се упутили у манастир Стубал, где су имали прилику да се упознају са библијским парком – макетама гроба Авраамовог, плочама са Божјим заповестима, брдом Голгота, као и пећинама Христовог Рођења и Васкрсења. Духовно окрепљени, верници су се вратили својим домовима у вечерњим часовима.