Увођење у дужност ђакона у Врбасу

У недељу, 14/27. августа 2023. године, у храму Ваведења Пресвете Богородице у Врбасу, свету Литургију је служио презвитер Драгољуб Мајсторовић, архијерејски намесник кулски, уз саслужење свештенства Епархије бачке.

По заамвоној молитви, архијерејски намесник кулски је прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, којом се ђакон Немања Миливојевић поставља за парохијског ђакона при храму Ваведења Пресвете Богородице у Врбасу. Потом се верном народу обратио прота Далибор Купусовић, парох врбашки, који је говорио о значају ђаконске службе у Цркви и пожелео добродошлицу новопостављеном ђакону. После обраћања архијерејског намесника кулског, благодарећи Господу, а потом и Епископу бачком Иринеју на указаном поверењу, сабраним верницима се обратио и ђакон Немања Миливојевић.