Молитвени испраћај слушкиње Божје Александре Ратник

У понедељак, 21. августа 2023. године, на гробљу у Плавни служено је опело новопрестављеној слушкињи Божјој Александри Ратник, супрузи протонамесника Далибора Ратника, пароха у Новом Жеднику. Чин опела над телом новопрестављене слушкиње Божје Александре служио је јеромонах Методије (Крагуљ), игуман манастире Гомионице, уз саслужење свештенства Епархије бачке и других епархија наше помесне Цркве.

После опела, речи хришћанске утехе сабранима је упутио протојереј Бобан Стојковић, професор Богословије Светих Кирила и Методија у Нишу.

Јеромонах Методије је прочитао изјаву саучешћа коју је оцу Далибору и породици новопрестављене попадије Александре упутио Његово Преосвештенство Епископ бачки господин др Иринеј.

Тело новопрестављене слушкиње Божје Александре сахрањено је на гробљу у Плавни.