Храмовна слава у Хоргошу

Верни народ у Хоргошу прославио је своју храмовну славу, празник Преображења Господњег. У навечерје празника, празнично бденије је служио протојереј Стеван Лукић, парох туријски, уз саслужење презвитера Бошка Симића, пароха хоргошког.

На дан празника, у суботу, 6/19. августа 2023. године, светом Литургијом је началствовао протојереј Драган Стокин, парох суботички, уз саслужење презвитера Бошка Симића, пароха хоргошког. Прота Драган је произнео пригодну беседу о значају празника. По заамвоној молитви извршен је трократни опход око светог храма, служен помен свештенослужитељима, ктиторима и приложницима овога храма, и извршен чин благосиљања новога рода винове лозе. Светој Литургији је  присуствовао Акош Гуташи, римокатолички жупник хоргошки, г. Небојша Ракић, заменик председника Општине Кањижа, г. Роберт Шорш, председник Месне заједнице Хоргош и госпођа Илона Шомођи, директор Основне школе у Хоргошу.

Вечерњим богослужењем  началствовао је протонамесник Далибор Зарић, парох сенћански, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Отац Далибор је произнео празничну беседу и честитао храмовну славу. У склопу вечерњег богослужења уследио је чин благосиљања славских дарова. Овогодишњи кумови, протонамесник Далибор Зарић и Стеван Марјанов са својим породицама, предали су залог кумства за наредну годину породицама Миодрага Мркшића и Јована Бабина. По завршетку богослужења, ученица Јана Танкосић отпојала је пригодну празничну песму, после чега је у порти храма уследио пригодан програм у извођењу Културно-уметничког друштва „Железничар – Братствоˮ из Суботице.