Најава: Богородичини дани у Суботици

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, од 13. до 28. августа 2023. године, у Суботици ће бити одржана манифестација Богородичини дани. О овогодишњем програму манифестације и о значају свеноћног бденија и свете Тајне јелеосвећења, који ће бити служени током Богородичиних дана, говорили су на таласима Радио-Славословља презвитер Вељко Васиљев, архијерејски намесник суботички, и протонамесник Милош Петровић, настојатељ Световазнесенског храма у Суботици.

Програм Богородичиних дана

Недеља, 13. август, 20:00 часова, храм Светог Нектарија Егинског на Прозивци: Свеноћно бденије са светом Литургијом

Уторак, 15. август, 19:00 часова, свечана дворана Црквене општине суботичке: Чин благосиљања славских дарова поводом славе Библиотеке Црквене општине суботичке; предавање докторанда Ненада Плавшића на тему ,,Житије преподобног Серафима Саровскогˮ

Субота, 19. август, 21:00 час, параклис Успења Пресвете Богородице (Водица): Света Тајна јелеосвећења

Недеља, 20. август 2023. године, у 19:00 часова, Српски културни центар: Духовна трибина на тему ,,Пресвета Богородица у нашем животуˮ, предавач монахиња Злата (Пантелић).

Недеља, 27. август, 18:00 часова, параклис Успења Пресвете Богородице (Водица): Празнично бденије

Понедељак, 28. август, параклис Успења Пресвете Богородице (Водица): Света Литургија у 9:00 часова; вечерње богослужење са чином освећења славских дарова у 18:00 часова.