Свеноћно бденије у Чуругу

У понедељак, 25. јула / 7. августа 2023. године, у навечерје празника Свете преподобномученице Параскеве, у Световазнесенском храму у Чуругу је служено свеноћно бденије са светом Литургијом. Свеноћно бденије је служено поводом славе параклиса, који је, око 1850. године, у Чуругу подигла Емилија Масловарин, позната чурушка хришћанка, у знак захвалности светитељки за повраћен вид.

Бденијем и светом Литургијом началствовао је протонамесник Перо Анђелић, архијерејски намесник жабаљски, уз саслужење свештенства и ђаконства Епархије бачке, у молитвеном присуству многобројног верног народа Чуруга и околних места. Благољепију богослужења су својим појањем допринели ученици и студенти богословских школа, као и појци из Чуруга.