Празник Светог свештеномученика Саве Горњокарловачког у Молу

Молитвени спомен светог свештеномученика Саве Горњокарловачког прослављен је у Молу, његовом родном месту. Празничним бденијем началствовао је протонамесник Петар Пивнички, парох бачкопетровоселски, уз саслужење презвитера Ненада Вујасина, пароха ађанског. За певницом су појали презвитер Милорад Мишков, парох молски, ученик Богословије Милош Ерак и породица Хекенбергер.

Свету Литургију је служио протојереј Остоја Нијемчевић, парох доњоковиљски, уз саслужење презвитера Ненада Вујасина, пароха ађанског, презвитера Николе Ступара, пароха надаљског, и презвитера Милорада Мишкова, пароха молског. Верне је надахнутом беседом поучио отац Ненад. После заамвоне молитве благосиљани су славски дарови. Светој Литургији присуствовао је римокатолички жупник Миклош Вилагош. После свете Литургије испред храма је уприличен наступ Културно-уметничког друштва „Новак Радонићˮ из Мола. Овим наступом завршене су овогодишње свечаности уприличене у спомен светог Саве Горњокарловачког.