Најава: Петровданске свечаности у Србобрану

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, Црквена општина у Србобрану, поводом празника Светих првоврховних апостола Петра и Павла – заветне славе Светобогојављенског храма, организује Петровданске свечаности, које ће трајати од 8. до 12. јула 2023. године, са следећим распоредом:

Субота, 8. јул у 21:00 час, порта храма: Концерт средњовековне музике ансамбла „Ренесансˮ, под називом Музичко благо Србије.

Недеља, 9. јул у 19:00 часова, дворана Светосавског дома у порти храма: Трибина „Савремени изазови и искушења православне породице и бракаˮ, предавач Наташа Ђурица.

Понедељак, 10. јул, 19:00 часова, дворана Малог позоришта: Предавање „Погром у Бачкој – свети мученици бачкиˮ, предавач протојереј Владан Симић.

Уторак, 11. јул, у 18:00 часова: Празнично бденије.

Среда 12. јул, у 9:00 часова: Света Литургија; у 18 часова: Вечерње са чином благосиљања славских дарова.