Најава: Дани светог свештеномученика Саве Горњокарловачког у Молу

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у Молу, родном месту светог свештеномученика Саве Горњокарловачког, поводом његовог молитвеног празновања, биће одржане четврте по реду духовне свечаности под називом Дани светог свештеномученика Саве Горњокарловачког, са следећим распоредом:

Петак, 30. јун, у 19:30 часова: Концерт хора ,,Свети Сава Горњокарловачки” при Светосавском  храму у Молу.

Субота, 1. јул, у 19:30 часова: Предавање протојереја Бранислава Шијачића, пароха сомборског, на  тему ,,Света Тајна брака – рајска установа”.

Петак, 14. јул, у 19:30 часова: Представљање књиге Боже мој, у Тебе се уздам – Свети  свештеномученик Сава (Трлајић), епископ сремски и горњокарловачки, 1884 – 1941” аутора ђакона Будимира Кокотовића, у дворани Културног центра у Молу.

Недеља, 16. јул, у 19:00 часова: Празнично бденије.

Понедељак, 17. јул, у 9:00 часова: Света Литургија и чин благосиљања славских дарова. После свете Литургије у порти храма наступ Културно-уметничког друштва ,,Новак Радонић” из Мола.

Духовну манифестацију Дани светог свештеномученика Саве Горњокарловачког најавио је у Јутарњем програму Радио-Беседе презвитер Милорад Мишков, парох у Молу.