Увођење у дужност новог пароха на Палићу

У недељу, 12/25. јуна 2023. године, у храму Светога пророка Илије на Палићу, светом Литургијом је началствовао презвитер Вељко Васиљев, архијерејски намесник суботички, уз саслужење презвитера Лазара Ђачића. После свете Литургије, архијерејски намесник суботички је прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја о постављењу презвитера Лазара Ђачића за пароха при храму Светога пророка Илије на Палићу.

После прочитане одлуке, отац Вељко је оцу Лазару зажелео добродошлицу на Палић и успех на новој дужности. Отац Лазар је заблагодарио Богу и захвалио Његовом Преосвештенству Епископу бачком господину др Иринеју на указаном поверењу и благослову да као парох службује у парохији у коју је као суботички ђакон увек са радошћу долазио.