Примопредаја парохијске дужности у Србобрану

У уторак, 7/20. јуна 2023. године, у Светобогојављенском храму у Србобрану, вечерње богослужење је служио протојереј Владислав Пајић, архијерејски намесник бечејски. После отпуста, прота Владислав је прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја о разрешењу протојереја Јована Кезана дужности пароха при Светобогојављенском храму у Србобрану и постављењу за пароха при Светосавском храму у Оџацима. Потом је архијерејски намесник бечејски прочитао одлуку Епископа бачког о постављењу протонамесника Горана Ранисављевића за пароха при Светобогојављенском храму у Србобрану, као и одлуку о постављању презвитера Србољуба Срдића за настојатеља Светобогојављенског храма у Србобрану.

После прочитаних одлука, прота Владислав је свештеницима Горану и Јовану пожелео много успеха у раду на новим дужностима. Протојереј Јован Кезан се пригодном беседом захвалио Епископу бачком господину др Иринеју, опростио од парохијана и пожелео добродошлицу протонамеснику Горану Ранисављевићу.  Протонамесник Горан Ранисављевић je заблагодарио Епископу бачком господину др Иринеју на поверењу и захвалио се свима на срдачној добродошлици. На крају је презвитер Србољуб Срдић заблагодарио Епископу бачком господину др Иринеју на поверењу и постављењу за настојатеља Светобогојављенског храма, проти Јовану је пожелео много успеха у даљем пастирском раду на новој парохији, а оцу Горану срдачну добродошлицу.