Свеноћно бденије у Саборном храму у Новом Саду поводом празника Преподобног Јустина Ћелијског

У уторак, 13. јуна 2023. године, у навечерје празника Преподобног Јустина Ћелијског, у Саборном храму у Новом Саду служено је свеноћно бденије са светом Литургијом. Бденију је молитвено присуствовао Епископ бачки г. Иринеј. На светој Литургији је началствовао презвитер Вељко Васиљев, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Благољепију богослужења допринели су чланови Хора Школе појања „Свети Јован Дамаскинˮ при Црквеној општини новосадској и Хора Православног богословског факултета у Београду, које су предводили ђакон др Владимир Антић, доцент Православног богословског факултета, и г. Јован Ракочевић, професор Богословије Светог Саве у Београду.

Са благословом Епископа бачког г. Иринеја, присутни верни народ имао је прилику да се, током свеноћног бденија, поклони дêлу светих моштију преподобног оца Јустина Ћелијског. По отпусту свете Литургије, протојереј Велимир Врућинић, настојатељ Саборног храма, заблагодарио је свештенству, појцима и присутном верном народу на молитвеном учешћу на богослужењима поводом празника Преподобног Јустина Ћелијског.