Молитвени испраћај слуге Божјег Стеве Стојановића

Његово Преосвештенство Епископ осечкопољски и барањски г. Херувим служио је, у среду, 7. јуна 2023. године, на Новом гробљу у Новом Саду, чин опела над телом новопрестављеног слуге Божјег Стеве Стојановића, оца протојереја Милоша Стојановића, секретара Црквене општине новосадске и настојатеља храма Рођења светог Јована Претече у Новом Саду. Преосвећеном епископу Херувиму саслуживали су свештеници и ђакони из више епархија Српске Православне Цркве. По прочитаном јеванђелском одељку, сабранима на опелу се обратио, по благослову владике Херувима, протојереј Милан Малинић, парох новосадски. Прота Милан је у беседи изнео детаље из живота почившег слуге Божјег Стеве, нагласивши да му је живот био испуњен страдањем током детињства у време Другог светског рата, вредним радом током живота, као и љубављу и пажњом породице у старости.

По завршеном чину опела, сабранима се обратио и Његово Преосвештенство Епископ осечкопољски и барањски г. Херувим, који је породици Стојановић изразио своје саучешће и пренео изразе саучешћа Његовог Преосвештенства Епископа бачког г. Иринеја. Тело новопрестављеног слуге Божјег Стеве сахрањено је на Новом гробљу у Новом Саду.

Вечан ти спомен, достојни блаженства и вечног спомена, драги брате Стево!