Поклоничко путовање верникâ из Србобрана

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, у суботу, 27. маја 2023. године, верници из Србобрана, предвођени јерејем Србољубом Срдићем, парохом србобранским, походили су светиње Епархије зворничко-тузланске.

Верници су на почетку ходочашћа походили манастир Ловницу, поклонили се светињи, упознали се са историјатом манастира и уживали у гостопримству сестринства на челу са игуманијом Јованом. Потом су посетили манастире Папраћу и Тавну. Духовно укрепљени и оснажени, осетивши радост и љубав браће и сестара богочуване Епархије зворничко-тузланске, славећи Господа и благодарећи Му на свему, верници су се вратили својим домовима у вечерњим часовима.