Поклоничко путовање ученикâ из Сивца

У суботу, 27. маја 2023. године, Црквена општина сивачка је организовала поклоничко путовање награђених ученикâ Основне школе „20. октобарˮ у Сивцу, који су учествовали на ликовном конкурсу под називом „Светињама у походеˮ. Конкурс је организован у склопу прославе јубилеја стопедесетогодишњице Светониколајевског храма у Сивцу.

Групу од четрдесет и осам ученика предводили су вероучитељи Бојана Цвијановић и Жарко Павловић, као и председник Црквене општине Дејан Влашкалић. Ученици су посетили Богословију Светог Арсенија, Саборни храм Светог оца Николаја и манастир Ваведења Пресвете Богородице у Сремским Карловцима, а потом фрушкогорске манастире Гргетег и Велику Ремету. Примивши благослов светиња и духовно укрепљени, ученици су се вратили својим домовима.