Најава: Гусларско вече и ликовна колонија у Кули

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у суботу, 27. маја  2023. године, у порти храма Светог апостола и јеванђелиста Марка у Кули, са почетком у 18:00 часова,  у оквиру фестивала Свита српске црквене и народне песме, биће одржано гусларско вече под називом „За Косово-Куманово, за Сливницу-Брегалницуˮ. Током вечери представиће се гуслари Љубомир Љубо Павловић, Љубиша Атељевић, Перо Вујовић, Радоман Јеловац, Ратко Јоковић, Никола Тошић и Ђорђе Павловић. Поред гуслара, наступиће и певачке групе Културно-уметничког друштва „Дурмиторˮ из Куле, Српског културног центра ,,Вук Стефановић Караџићˮ из Бачке Тополе и Културно-уметничког друштва „Србијаˮ из Куле.

У недељу, 28. маја 2023. године, после свете Литургије, у порти храма Светог апостола и јеванђелиста Марка у Кули, биће одржана ликовна колонија под називом ,,Песма без речиˮ, на којој ће учествовати тридесетак академских и аматерских ликовних уметника.