Концерт црквених хорова у Чуругу

У уторак, 23. маја 2023. године, после вечерњег богослужења, у Световазнесенском храму у Чуругу одржан је концерт духовне музике. На концерту су наступили дечји црквени хор „Свети Василије Острошкиˮ из Сирига, под руководством госпође Невене Шкрбић, хор „Свети Сава Горњокарловачкиˮ из Мола, под руководством госпође Оливере Ромић, хор „Свети Георгијеˮ из Бечеја, под руководством госпође Сенке Јовановић, хор Светосавског храма из Новог Сада, под руководством госпођице Николине Михајловић, и хор при храму Вазнесења Господњег у Чуругу, под руководством госпође Леонтине Фриц. Конферансу је водила госпођа Светлана Киселички. Протојереј Милан Ђурић, настојатељ Световазнесенског храма у Чуругу, захвалио је учесницима концерта и позвао све присутне да учествују у богослужењима за предстојећу храмовну славу.

Концертом црквених хорова завршене су духовне свечаности под називом Световазнесенски дани, које је пред празник Вазнесења Господњег, храмовну славу у Чуругу, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, организовала Црквена општина чурушка.