Одржано предавање у Чуругу

У недељу, 21. маја 2023. године, у дворани Светосавског дома у Чуругу, протојереј-ставрофор Бранко Ћурчин, настојатељ храма Вазнесења Господњег на Клиси у Новом Саду, одржао је предавање на тему „Црква – институција или брод спасењаˮ. У надахнутом предавању прота Бранко је указао на разне погрешне доживљаје и виђењâ Цркве и нагласио да је Цркву основао Сâм Господ Исус Христос да би се сви људи спасли и дошли у познање истине. Предавач је указао на основну делатност Цркве и на све оно што Црква узгред чини за добробит људи.

Предавање је одржано у оквиру духовних свечаности под називом Световазнесенски дани, које, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, организује Српска православна црквена општина у Чуругу поводом храмовне славе.