Хиландарска икона Пресвете Богородице Тројеручице дочекана у Суботици

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, трудом, љубављу и молитвеним посредништвом свештене Лавре Хиландарске, у четвртак, 18. маја 2023. године, у храму у изградњи који је посвећен светом Нектарију Егинском Чудотворцу у Суботици, молитвено је дочекана и постављена икона Пресвете Богородице Тројеручице, која је верни препис оригиналне иконе из манастира Хиландара.

Икону Пресвете Богородице Тројеручице, која је донета у пратњи монаха Митрофана, епитропа манастира Хиландара, испред храма је дочекало свештенство архијерејског намесништва суботичког и многобројни верни народ. Икона је у самом храму постављена у Богородичин трон, а потом је служена света Литургија, којом је началствовао протојереј-ставрофор Мирко Шипка, умировљени свештеник, уз саслужење свештенства архијерејског намесништва суботичког.