Најава: Световазнесенски дани у Чуругу

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, Српска православна црквена општина у Чуругу, поводом прослављања храмовне славе – празника Вазнесења Господњег, организује свечаности под називом Световазнесенски дани, са следећим програмом:

• Четвртак, 18. мај 2023. године, у 19:00 часова, дворана Светосавског дома у Чуругу: Представљање књиге Српско срце Јоханово. О књизи ће говорити аутор Веселин Џелетовић са сарадницима.
  • Петак, 19. мај 2023. године, у 19:00 часова, дворана Светосавског дома у Чуругу: Изложба посвећена страдању српског свештенства током Шајкашко-новосадског Погрома 1942. године. Аутор изложбе мр Петар Ђурђев, директор Историјског архива Града Новог Сада.
  • Недеља, 21. мај 2023. године, у 19:00 часова, дворана Светосавског дома у Чуругу: Предавање „Црква – институција или брод спасењаˮ. Предавач протојереј-ставрофор Бранко Ћурчин, парох новосадски.
  • Уторак, 23. мај 2023. године, после вечерњег богослужења које почиње у 18:00 часова: Концерт хорова у Световазнесенском храму у Чуругу.