У Сивцу отворена изложба радова са наградног конкурса

У оквиру програма обележавања јубилеја храма у Сивцу, који, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког Господина др Иринеја, организује Црквена општина сивачка, у четвртак, 11. маја 2023. године, у галерији Народне библиотеке у Сивцу је отворена изложба радова са наградног конкурса под називом Светињама у походе. На конкурс је приспело 270 ликовних радова од којих је 80 радова награђено.

Изложбу радова отворио је протонамесник Даниел Кобиљски, парох сивачки, који је поздравио све присутне и честитао награђеним учесницима конкурса. Поред ученика и родитеља, изложби су присуствовали и наставници и вероучитељи Жарко Павловић и Бојана Цвијановић. Потом су у дворани Дома културе додељене награде и захвалнице учесницима конкурса, захвалница Црквене општине сивачке управи Народне библиотеке у Сивцу, као и слика храма госпођи Вери Крсмановић Голубовић, директорици Народне библиотеке у Сивцу.