Света Тајна јелеосвећења у Ветернику

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у четвртак, 28. априла / 11. маја 2023. године, у навечерје празника Светог Василија Острошког, у храму Преподобног Симеона Мироточивог у Ветернику, служено је свечано празнично вечерње. Према вишегодишњој пракси ветерничког храма, у наставку вечерња је служена света Тајна јелеосвећења, којом је началствовао протојереј-ставрофор Радован Лазић, сабрат Вазнесенског храма на Клиси, уз саслужење свештенства Епархије бачке.

Сабраном народу Божјем речима надахнуте проповеди обратио се протонамесник Бранислав Ђурагић, парох при Светосавском храму у Новом Саду, поучавајући народ о значају свете Тајне јелеосвећења, као и потреби активног светотајинског живота који врхуни у Тајни над тајнама – светој Литургији на којој се причешћујемо Живим и Истинитим Богом. На крају је протојереј Предраг Билић, настојатељ храма Преподобног Симеона Мироточивог у Ветернику, захвалио служашчим свештеницима на молитвеном учешћу у светој Тајни јелеосвећења.