Празник Спаљивања моштију Светог Саве у Молу

На дан спомена Спаљивања моштију Светог Саве, у среду, 27. априла / 10. маја 2023. године, у храму Светог Саве у Молу, светом Литургијом је началствовао презвитер Ненад Вујасин, парох ађански, уз саслужење презвитера Милорада Мишкова, пароха молског.

После свете Литургије, на месту некадашњег молског храма извршен је чин благосиљања славских дарова. Потом је служен помен протојереју Василију Ковачићу, зачетнику градње садашњег храма посвећеног Светом Сави, и Петру Велимировичу, добротвору молског храма који је сахрањен на месту некадашњег храма, као и свим упокојеним ктиторима, приложницима и парохијанима храма у Молу. Овогодишња кума је била госпођа Радмила Борђошки, а залог кумства за следећу годину прихватила је госпођа Милена Мишков.