Света Литургија у Алмашком храму

У недељу 24. априла / 7. маја 2023. године, свету Литургију у Алмашком храму у Новом Саду служио је протојереј Миодраг Шипка, архијерејски намесник новосадски први, уз саслужење свештеног братства Алмашког храма. По заамвоној молитви, прота Миодраг је прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, којом се протојереј-ставрофор Ђорђе Ђурђев, парох алмашки, на основу испуњења услова за пензионисање, разрешава дужности пароха алмашког.

Потом је архијерејски намесник новосадски први захвалио проти Ђорђу на вишедеценијском служењу Цркви Божјој, нагласивши да свештенику одласком у мировину престаје активна парохијска служба, али да служитељ олтара остаје док је жив, пожелевши му да још на много година служи у Цркви Божјој. Прота Ђорђе се потом обратио присутнима и заблагодарио Господу на свим даровима љубави Његове, као и Његовом Преосвештенству Епископу бачком господину др Иринеју и свим парохијанима. На самом крају, протојереј Бранко Вујиновић, настојатељ Алмашког храма, срдачно и братски је заблагодарио проти Ђорђу, у име свих парохијана и у своје име, на преданом служењу Богу и народу, пожелевши му да га Господ укрепи у здрављу и даљем служењу.