Одржано предавање у Оџацима

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у четвртак, 4. маја 2023. године, у Оџацима, у крипти храма Спаљивања моштију Светог Саве, ђакон Мирослав Николић, управник Ризнице Епархије бачке, одржао је предавање на тему „Свети владика Иринеј (Ћирић)”. Овим предавањем су започели Светосавски дани у току којих ће Оџачани прославити своју храмовну славу – празник Спаљивања моштију Светог Саве.

Присутне је на почетку предавања поздравио презвитер Драгољуб Мајсторовић, архијерејски намесник оџачки. Говорећи о животу, раду и делу светитеља Иринеја Ћирића, епископа бачког, ђакон Мирослав Николић је истакао његове заслуге на духовно-просветном пољу и мисијској делатности Цркве. У закључном делу предавања ђакон Мирослав је рекао да је свети владика Иринеј својим радом на Њиви Господњој био неко у чијем се животу, као у огледалу, могао видети сам архипастир Свети Сава и да га зато и прослављамо као светитеља и исповедника вере.