Најава: Светођурђевски дани у Сомбору

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, Црквена општина сомборска организује манифестацију Светођурђевски дани 2023. године.

Програм

3. мај, среда у 19:00 часова, Свечана дворана Градске куће у Сомбору – свечано отварање, предавање Његовог Преосвештенства Епископа мохачког г. Дамаскина.

4. мај, четвртак у 19:00 часова, Свечана дворана Градске куће у Сомбору – предавње протојереја-ставрофора Владимира Вукашиновића на тему „Покајање и исповест у Карловачкој митрополији у 18. векуˮ.

6. мај, субота, у 9:00 часова, храм Светог великомученика Георгија у Сомбору – Света Литургија поводом храмовне славе.

7. мај, недеља у 19:00 часова, Свечана дворана Градске куће у Сомбору – предавање ђакона Мирослава Николића на тему „Свети Иринеј – Исповедник вереˮ.

8. мај, понедељак у 19:00 часова, Свечана дворана Градске куће у Сомбору – предавање историчара Мирослава Илића, помоћника покрајинског секретара за културу, информисање и односе са верским заједницама на тему „Погром Срба у Бачкој, Шајкашко-новосадска рацијаˮ.

9. мај, уторак у 19:00 часова, Свечана дворана Градске куће у Сомбору – промоција књиге протојереја-ставрофора Миливоја Мијатова Ако ви ућутите, камење ће проговорити.

10. мај, среда у 19:00 часова, Културни центар „Лаза Костићˮ у Сомбору – представа Српског позоришта из Мађарске „Патријарх Павле – бити човек међу људима и нељудимаˮ.

11. мај, четвртак у 19:00 часова, Свечана дворана Градске куће у Сомбору – промоција збирке песама песника Селимира Радуловића У царству ветрова арамејских.