Лазарева субота у Саборном храму у Новом Саду

Богослужбена прослава Лазареве суботе у Саборном храму у Новом Саду почела је 8. априла 2023. године служењем празничног јутрења и свете Литургије. Прослављање празника је настављено у поподневним часовима, чином освећења врбових гранчица и свечаном литијом, уз учешће представникâ Војске Србије, чланова Културно-уметничког друштва ,,Вилаˮ и многобројног верног народа Божјег. Литија се кретала од Саборног храма кроз улице: Дунавску, Београдски кеј, Милоша Бајића, Даничићеву и Гимназијску.

Литију свештенства и верног народа Божјег предводио је Епископ  мохачки господин Дамаскин, викар Епископа бачког. После литије, у Саборном храму служено је бденије уочи празника Уласка Христовог у Јерусалим – Цвети, у молитвеном присуству Епископа бачког господина др Иринеја и Епископа мохачког господина Дамаскина.